نکاتی در مورد آینده حسابداری که باید بدانید

نکاتی در مورد آینده حسابداری که باید بدانید

ورود نرم افزار حسابداری به امور مالی شرکت ها ، فرآیندهای حسابداری را انعطاف‌پذیر، چابک و سریع کرده است. حسابداری جدید، گزارش، تحلیل و آگاهی در زمان واقعی را برای مالکان و حسابداران تسریع بخشیده است.
نکاتی در مورد آینده حسابداری که باید بدانید
-

پیش بینی می شود که تا سال ۲۰۲۰ بهره‌وری مالی در برخی بخشها دو یا سه برابر افزایش خواهد یافت. این میزان افزایش بهره‌وری باعث می شود که هزینه‌های سازمانی به میزان ۴۰ درصد کاهش یابد. از طرفی کارهای روتین جای خود را به تجزیه و تحلیل‌های پیشرفته داده‌اند؛ مدیران در شغل‌های سازمانی نیاز به افرادی دارند که مغز متفکر و تحلیل‌گری داشته باشند.

بر اساس پیش بینی های انجام شده ، زمان صرف شده برای تجزیه و تحلیل های مالی و حسابداری، از ۲۵٪ امروز به ۷۵٪ در آینده تغییر می‌کند. این نشان می‌دهد که ارائه گزارشات دقیق و تجزیه و تحلیل اطلاعات در آینده حسابداری، هر روز بیش‌تر مورد اهمیت قرار می‌گیرد.

تحولات حسابداری دامن‌گیر دیجیتالی کردن بخش عظیمی از حسابداری و کسب و کار نیز شده است. فن‌آوری‌هایی مانند رایانه‌های ابری، تلفن همراه، اتوماسیون و تجزیه و تحلیل‌ها، پیشرفت قابل توجهی در کارایی حسابداری ایجاد کرده است و ۸۲ درصد از مدیران CFO به نرم‌افزارهای حسابداری بعنوان آینده برنامه‌های تجاری خود می‌اندیشند.

مشکلات روندحسابداری در گذشته روند سنتی ضبط تا ثبت برای اقتصاد کسب و کار مدرن دیگر کارآمد نیست. در بیش از بیست سال پیش برای سیستم‌های سفت و سخت مدل ضبط تا ثبت اطلاعات طراحی شده بود و یک نگاه ابتدایی به رویکرد حسابرسان در زمان فعالیت‌های مالی نزدیک پایان دوره بود. فرآیند ضبط تا ثبت یک فرآیند خطی است که مشابه خط مونتاژ عمل می‌کند. با تعریف نتایج فقط در پایان دوره‌ی مشخص تولید می‌شود و در روز بعد از پایان دوره، مراحل آماده سازی، تجزیه و تحلیل و در نهایت ارائه نتایج، گزارش می‌شود.

این فرآیند در گذشته که یک سیستم قوی مالی برای ثبت لحظه‌ای اطلاعات وجود نداشت اثربخش بود. اما در حال حاضر یک غفلت در ثبت اطلاعات می‌تواند به راحتی اثرات مخربی را در آینده حسابداری یک کسب‌وکار به وجود آورد. ۵ نکته‌ در مورد آینده حسابداری طبیعت تجارت پرتلاطم امروز، تعداد معاملات قابل قبول و غیرقابل قبول را افزایش می‌دهد. ضبط گزارش، هزینه‌های قابل توجهی برای سازمان به همراه می‌آورد. به جای استفاده از این روش سنتی پیشنهاد می‌شود که به سمت روش‌های مدرن حسابداری حرکت کنیم تا با موج آینده حسابداری همگام باشیم. توانایی انجام وظایف در تکه‌های کوچک‌تر به صورت مکرر موجب کاهش حجم کار می‌شود. توانایی ارزیابی یکپارچگی اطلاعات در هر لحظه از زمان و مانیتورینگ پیوسته برای خطاها، تقلب و ناکارایی را کاهش می‌دهد. دسترسی لحظه‌ای به داده‌ها به حسابداران این امکان را می‌دهد تا تاثیر تغییرات مانند نوسانات ارز و یا داده‌های مالی به‌روز را در کسب‌وکارشان بررسی کنند.

مسلم است که این کار با ترکیبی از افراد، فرآیند و تکنولوژی انجام می‌شود. بسیاری از شرکت‌ها روش‌هایی را برای اتوماسیون سازی گزارشات پیدا کرده‌اند، اما متاسفانه برخی هنوز با روش‌های زمانبر قدیمی کار خود را انجام می‌دهند. نتیجه بینظیری از وضعیت مالی یک شرکت با روش‌های جدید ایجاد می‌شود. یک مدیر مالی می‌‎تواند در هر زمان و در هر جلسه‌ای، اطلاعات مالی را به صورت لحظه به لحظه ارائه دهد. تصور کنید که تاثیر تصمیم‌گیری در استراتژی و کسب و کار چیست. حسابدار به جای گزارش فقط در زمان گذشته، آینده حسابداری را نیز می‌تواند پیش‌بینی کند. آینده‌ای که برای یک کسب‌وکار روشن و قابل پیش‌بینی باشد مدیران و تصمیم‌گیرندگان یک شرکت را نیز چندین گام به سمت موفقیت پیش خواهد برد. پیش‌بینی آینده حسابداری مانند سایر صنایع، حسابداری نیز در حال تغییر است و اگر شما به عنوان یک حسابدار در یک شرکت مشغول به کار باشید؛ شاهد حضور پررنگ تکنولوژی در حرفه‌تان هستید. صنعت حسابداری جز اولین صنایعی است که تحت تاثیر رشد اطلاعات تکنولوژی پیشرفته قرار گرفته است. با حضور ابزارهای تکنولوژی مانند نرم‌ افزار حسابداری و مالی می‌توان به وضوح مشاهده کرد که چگونه فرآیندهای سخت و پر دردسر حسابداری آسان‌تر از گذشته انجام می‌شود و از میزان خطاهای انسانی کاسته شده است. با این حال، بر اساس تحقیقات اخیر، آینده حسابداری درخشان در گرو آن دسته از مشاغلی است که حرفه‌ای هستند. کسانی در این شغل‌ها حضور دارند که همواره در صدد پاسخگویی به سوالاتی همچون سوالات زیر هستند: آیا شغل‌شان، برای آنها مناسب است؟ آیا این حرفه نیاز به یادگیری مهارت‌های به‌روز دارد؟

به عنوان یک حسابدار آینده حسابداری تحت تاثیر پنج نکته است که در اینجا به آن می‌پردازیم:

۱) همانطور که در یک مقاله دیگر در همین رابطه مطلبی نگارش شده است ، تکنولوژی کار را از شما نمی‌گیرد و هیچگاه یک نرم افزار حسابداری نمی تواند جایگزین حسابدار شود اما نیاز است که هر چه سریع‌تر تغییر کنید.

تکنولوژی مثل یک طوفانی است که به صورت نامحسوس به شغل شما نزدیک می‌شود. با این وجود، اگر به نکاتی که در این مطلب به آن اشاره شده است عمل کنید؛ جایگاه شغلی شما در معرض خطر قرار نمی‌گیرد. زمان را از دست ندهید… شما با یادگیری دانش جدید حسابداری می‌توانید در در حرفه‌ی خود یک متخصص به‎‌نام شوید. زمان را از دست ندهید و از همین امروز با حسابداری مدرن و شیوه‌های جدید حسابداری آشنا شوید. کارمندان با کسب مهارت‌های خاص به هیچ عنوان جایشان را به کامپیوترها نخواهند داد، شغل‌هایی مانند مشاوران مالی و حسابداری، مدیران مالی، سرپرستان حسابداری و کارشناسان مالی تا ابد پایدار خواهند بود اگر با آخرین تغییرات علمی و تکنولوژی همراه باشند.

در اصول حسابداری ما متوجه شده‌ایم که مهارت‌های تخصصی، استعدادهای مطلوب را برای گسترش بخش‌های حسابداری می‌طلبد. از همین امروز برای پرورش استعدادهای خود در جهت ساخت آینده حسابداری بهتر برنامه‌ریزی و تلاش کنید.

۲) امروز زمان مناسبی برای حسابداری است شرکت‌های حسابداری در حال گسترش هستند و واحدهای حسابداری بسیاری در حال شکل گیری است. بر اساس آماری که در سال ۲۰۱۶ منتشر شد، نرخ بیکاری حسابداران در دنیا به ۲٫۲ درصد کاهش یافته است. در ایران نیز با اینکه اطلاعات دقیقی از میزان نرخ رشد و میزان اشتغال در هر رشته وجود ندارد، ولی نیاز شرکت‌ها به داشتن گزارشات مالی موثق و نظارت نیروهای متخصص حسابداری موجب شده است که بنا بر نظر متخصصان ۹٫۵% از دانشجویان در رشته حسابداری مشغول به تحصیل باشند و نسبت به سایر فارغ‌التحصیلان رشته‌هایی همچون مدیریت یا مهندسی، وضعیت مناسب‌تری را در بازار کار سپری کنند. فرصت را غنیمت بشمارید… نگرانی عمده صنایع در ۱۰ سال اخیر کمبود عمده حسابداران با کیفیت بوده است. هر کسب و کاری در وهله اول نیاز به استخدام حسابدار برای نظارت بر عملیات حسابداری خود دارد و از آن جایی که محاسبه و تعیین سود به یاری حسابدار انجام و مبنای محاسبات مالیات شرکت‌ها است، مراکز مختلف به شخص آشنا و متخصص در زمینه حسابداری نیاز دارند. پس بازار کار حسابداری تشنه‌تر از دیروز نیاز به حضور حسابداران با کیفیت در عرصه کار است.

۳) تحصیلات با کیفیت ضروری است اگر شما می‌خواهید در حرفه‌تان متخصص شوید ضروری است که زمان و پولتان را صرف تحصیل کنید و مدارک معتبر حسابداری را از بهترین مراکز علمی دریافت نمایید. خوشبختانه با وجود برنامه‌های آنلاین و زمانبندی کلاس‌های منعطف، این کار نسبت به گذشته آسان‌تر به نظر می‌رسد و شما می‌توانید علاوه بر اشتغال در کار به تحصیل نیز مشغول باشید. بعضی از شرکت‌ها حتی به شما در پرداخت هزینه آموزشی کمک می‌کنند، این موضوع به خوبی نشان می‌دهد که موضوع آموزش در بسیاری از شرکت‌ها مهم تلقی می‌شود.

۴) تلاش کنید که منحصر به فرد باشید. اگر شما می‌خواهید یک متخصص در حرفه خودتان باشید، باید بتوانید ارزش افزوده برای خودتان و در کارتان ایجاد ‌نمایید. پیشنهاد می‌کنیم که در صورت امکان از کلاس‌ها یا سمینارهای حسابداری استفاده کنید، وجود یک استاد متخصص به شما کمک می‌کند تا مهارت‌های خود را افزایش دهید و سرعت رشد را در کارتان بیشتر کنید.

۵) فرصت‌های جدید در شهرهای رو به رشد وجود دارد. همانطور که اقتصاد جهان تغییر می‌کند، نیاز به کارکنان با کیفیت در شهرهای مختلف دنیا نیز وجود دارد. برای مثال مسئله بهداشت امروزه موجب افزایش مراکز مراقبت بهداشتی در شهرهای مختلف دنیا مانند سن پیترزبورگ و مراکز فن‌آوری نوظهور مانند پروو شده است. همین امر فضای خالی و پرپتانسیل کار را در این مراکز بوجود آورده است. حال شما اگر یک فرد کلیدی در حرفه‌ی خود باشید، بازارهای جدید همچون مراکز بهداشت جایی برای پیشرفت کاری شما خواهند بود. ۵ نکته‌ که حسابداران در مورد آینده حسابداری باید بدانند از همین امروز برنامه‌ریزی برای حضور در دوره‌های آموزشی حسابداری در اتحادیه‌ها و انجمن‌های مالی و کلاس‌های آموزشی شرکت‌های معتبر حسابداری برای افزایش دانش اضافی داشته باشید. یادتان باشد که اهمیت حسابداری هرگز کاهش نخواهد یافت و فرصت‌های حرفه‌ی شما راهی برای پیشرفت کارتان است. اگر این کارها را انجام دهید، اطمینان داشته باشید که شما برای آینده صنعت خود آماده هستید و نسل بعدی مشاوران حسابداری خود شمایید.

 

سایر موارد

نقش نرم افزار در توسعه کسب و کار

نقش نرم افزار در توسعه کسب و کار

کسب و کار شما هر چیزی که باشد ، وجود نرم افزار در

ﺳﻪشنبه 26 ارديبهشت 1396

لیست نرم افزار های حسابداری

لیست نرم افزار های حسابداری

مشخصات نرم افزار حسابداری بیت در سایت accsoft.ir ث

پنجشنبه 28 بهمن 1395

اخبار متفرقه اقتصادی و مالی برای حسابداران 6

اخبار متفرقه اقتصادی و مالی برای حسابداران 6

نرم افزار حسابداری - برخی از خبرهای حسابداری و اقت

شنبه 9 بهمن 1395

اخبار جدید حسابداری برای حسابدارن

اخبار جدید حسابداری برای حسابدارن

نرم افزار حسابداری - نمایندگان مجلس دستگاه‌ها و شر

جمعه 8 بهمن 1395

اخبار متفرقه اقتصادی و مالی برای حسابداران 4

اخبار متفرقه اقتصادی و مالی برای حسابداران 4

چرا واردات تراریخته را 10 سال کتمان کردید؟ /کلانت

جمعه 8 بهمن 1395

اخبار متفرقه اقتصادی و مالی برای حسابداران 3

اخبار متفرقه اقتصادی و مالی برای حسابداران 3

دست رانتخوارانِ چسبیده به دولتمردان را کوتاه کنید

جمعه 8 بهمن 1395

اخبار متفرقه اقتصادی و مالی برای حسابداران 2

اخبار متفرقه اقتصادی و مالی برای حسابداران 2

شورای اقتصادی 5 ماه در اعلام نرخ خرید تضمینی محصول

جمعه 8 بهمن 1395

اخبار متفرقه اقتصادی برای حسابداران و مدیران مالی

اخبار متفرقه اقتصادی برای حسابداران و مدیران مالی

مذاکره ایران و ترکیه برای حذف دلار و یورو از تجارت

جمعه 8 بهمن 1395

برخی قوانین جدید مرتبط با حسابداری

برخی قوانین جدید مرتبط با حسابداری

برخی قوانین جدید مرتبط با حسابداری که باید همه حسا

پنجشنبه 7 بهمن 1395

نرم افزار حسابداری و حسابداری

نرم افزار حسابداری و حسابداری

رابطه بین نرم افزار حسابداری و حسابداری مانند رابط

دوشنبه 20 دی 1395

مسئولیت ظهرنویسان و ضامنان در چک

مسئولیت ظهرنویسان و ضامنان در چک

نرم افزار حسابداری باتیز - چک به عنوان مهمترین سند

دوشنبه 20 دی 1395

راهکارهای باز پس گیری طلب زمانیکه هیچ مدرکی نداریم

راهکارهای باز پس گیری طلب زمانیکه هیچ مدرکی نداریم

راهکارهای باز پس گیری طلب زمانیکه هیچ مدرکی نداریم

شنبه 20 آذر 1395

حق بیمه پرداختی کارگران چگونه و کجا هزینه می شود؟

حق بیمه پرداختی کارگران چگونه و کجا هزینه می شود؟

حق بیمه پرداختی کارگران چگونه و کجا هزینه می شود؟

یکشنبه 14 آذر 1395

آشنایی با استانداردهای بین‌المللی گزارشگری مالی (IFRS)

آشنایی با استانداردهای بین‌المللی گزارشگری مالی (IFRS)

گروه نرم افزار حسابداری - ، آشنایی با استاندارده

یکشنبه 14 آذر 1395

۶ دلیل که مشاغل پاره وقت برای شما بهتر هستند

۶ دلیل که مشاغل پاره وقت برای شما بهتر هستند

گروه نرم افزار حسابداری و اتوماسیون اداری ارگس -

دوشنبه 17 آبان 1395

۳۰ چیز که هرگز نباید به رئیس‌تان بگویید.

۳۰ چیز که هرگز نباید به رئیس‌تان بگویید.

گروه و اتوماسیون اداری ارگس - ، ۳۰ چیز که هرگز ن

یکشنبه 16 آبان 1395

در زمان ترک کارتان، چه باید بکنید؟

در زمان ترک کارتان، چه باید بکنید؟

گروه و اتوماسیون اداری ارگس - در زمان ترک کارتان

شنبه 15 آبان 1395

این حساب‌ها مشکوک به پولشویی است

این حساب‌ها مشکوک به پولشویی است

گروه و اتوماسیون اداری ارگس - این حساب‌ها مشکوک

شنبه 8 آبان 1395

پیشنویس استاندارد حسابداري بخش عمومی شماره 12- مزایای بازنشستگی کارکنان

پیشنویس استاندارد حسابداري بخش عمومی شماره 12- مزایای بازنشستگی کارکنان

گروه نرم افزار حسابداری و اتوماسیون اداری ارگس -

شنبه 8 آبان 1395

آخرین خبرها از افزایش حقوق کارمندان و افزایش سن بازنشستگان

آخرین خبرها از افزایش حقوق کارمندان و افزایش سن بازنشستگان

گروه نرم افزار حسابداری و اتوماسیون اداری ارگس -

جمعه 7 آبان 1395

سایر خبرها

اخبار حسابداری و مالی و اقتصادی
اخبار حسابداری و مالی و اقتصادی که برای حسابدار مف....
نسخه جدید نرم افزار حسابداری باتیز
گروه و اتوماسیون اداری ارگس - نسخه جدید باتیز....
افزایش ۲۷ درصدی حقوق و دستمزد سال آینده
بازرس هیأت مدیره مجمع عالی نمایندگان کارگران دربار....
کنترل های داخلی حسابهای بانکی
گروه و اتوماسیون اداری ارگس - کنترل های داخلی حس....
روز حسابدار مبارک!
از ۱۴ تا۲۱ آذرماه هرسال را به عنوان هفته حسابداری ....
برخی اخبار اقتصادی و حسابداری 2
نرم افزار حسابداری ارگس - گلایه تجار هندی از تداوم....