فروش گوشی‌های 5G در چین رکورد زد

فروش گوشی‌های 5G در چین رکورد زد

در ماه گذشته تعداد 17 و نیم میلیون دستگاه گوشی 5G در بازار چین عرضه شده که این نشان می‌دهد سهم گوشی‌های 5G از بازار مخابراتی این کشور در حال افزایش است.
فروش گوشی‌های 5G در چین رکورد زد
-

به گزارش ارگس از فارس و به نقل از سایت خبری راشاتودی، داده‌های آکادمی اطلاعات و فناوری ارتباطات چین نشان می‌دهد در ماه گذشته میلادی 17.51 میلیون دستگاه گوشی 5G در بازار این کشور عرضه شده است.

این عدد قابل تامل است و حاکی از خبرهای جدیدی در آینده دارد. فناوری 5G یک فناوری جدید در انتقال اطلاعات بر بستر اینترنت است که می تواند تحولات بسیار زیادی را در این زمینه بوجود بیاورد.

این آمار نشان میدهد که سهم گوشی‌های 5G از کل گوشی‌های موبایل در چین از 46.3 درصد در ماه می به 61.2 درصد افزایش یافته است. یعنی افزایش 15 درصدی داشته است.

آمار آکادمی فناوری ارتباطات چین نشان می‌دهد که انواع گوشیهای 5G که در بازار چین عرضه می‌شود به 105 عدد می رسد و در نیمه نخست سال 2020 معادل 63.6 میلیون گوشی 5G در این کشور به فروش رفته است.

بر اساس گزارش مؤسسه مشاوره‌ای‌ بین‌المللی دیلویت در ماه ژوئن ، عرضه گوشی‌های 5G در بازار چین به شکلی انفجاری رو به افزایش است و ساخت ایستگاه‌های مخابراتی در این کشور هم رو به گسترش گذاشته است.

این گزارش نشان می‌دهد که انتظار می‌رود چین شاهد شکل گرفتن موج نخست گسترش شبکه نسل پنجم باشد به گونه‌ای که پوشش این شبکه به طور مداوم در حال بالا رفتن بوده و قیمت گوشی‌های نسل پنجم نیز در حال کاهش هستند.

وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین پیشتر گفته بود که این کشور توسعه شبکه نسل پنجم  مخابرات را سرعت بخشیده و تا پایان سال جاری 600 هزار ایستگه مخابراتی 5G در این کشور ساخته خواهد شد.

در حال حاضر شرکت هواوی به علت کار بر روی فناوری 5G ، مورد تحریم های آمریکا قرار گرفته است. 

فناوری 5G می تواند زمینه ساز تحولات بزرگی در بازار نرم افزار باشد. بدین گونه که نرم افزار هایی که به بستر اینترنت پر سرعت نیاز دارند می توانند از این فناوری بهترین استفاده را ببرند.

 

سایر موارد

سایر خبرها

نرم افزار حسابداری باتیز شکایت نوکیا از اپل
گروه نرم افزار حسابداری باتیز به نقل از سایت های خ....
تغییر آدرس (جدید)
گروه نرم افزار اتوماسیون اداری قلم - تغییر آدرس (....
راه اندازی قسمت پشتیبانی سایت
راه اندازی قسمت پشتیبانی سایت....
آیا دولت از افزایش حق مسکن کارگران منصرف شده است ؟
از نامه ای که وزیر کار به دولت برای بررسی حق مسکن ....
مشوق مالیاتی برای مشمولان نصب پایانه‌های فروشگاهی
مطابق با بخشنامه معاون سازمان امور مالیاتی، صاحبان....
برون‌سپاری خدمات حسابداری در زمان همه‌گیری ویروس کرونا
خدمات حسابداری و نرم افزاری را می توان به راحتی بر....