رصد شرکت های صوری و برخورد قاطع با این شرکت ها

رصد شرکت های صوری و برخورد قاطع با این شرکت ها

به دلیل خلاهای قانونی، رویه های غلط موجود و سایر عوامل، ثبت اینگونه شرکت ها در سال های گذشته رشد قارچ گونه داشته است.
رصد شرکت های صوری و برخورد قاطع با این شرکت ها
-

به گزارش خبرنگاه نرم افزار ارگس برخی از شرکت ها اقدام به فروش فاکتور فروش می نمایند به این صورت که یک شرکت به صورت صوری تاسیس می کنند و فاکتور فروش صادر می کنند و بعد شرکت را منحل می کنند. برای صدور هر فاکتور فروش هم مبلغی را دریافت می کنند.

مدیر کل دفتر حقوقی و قراردادهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور، به افرادی که برای فرار مالیاتی شرکت صوری ثبت می کنند هشدار داد و اعلام کرد: ثبت و استفاده از شرکت صوری در انجام معاملات غیرواقعی، مطابق ماده ۲۷۴ قانون مالیات های مستقیم جرم محسوب می شود.

به گزارش ارگس از رسانه مالیاتی ایران، حسین تاجیر ریاحی، گفت: در سال های اخیر، اشخاصی فرصت طلب با ثبت شرکت صوری (کاغذی) به نام افراد فاقد صلاحیت و اهلیت، اقدام به اعمال مجرمانه از قبیل فرار مالیاتی، پولشویی، قاچاق کالا و یا اخذ تسهیلات بانکی به صورت غیرمجاز نموده اند که با توجه به اصلاحیه قانون مالیات های مستقیم مصوب ۳۱ تیرماه ۱۳۹۴ و به استناد بند (۵) ماده ۲۷۴ قانون مذکور، این اشخاص تحت تعقیب قضایی و اعمال مجازات کیفری قرار می گیرند.

وی افزود: در بررسی های انجام شده مشخص شده است که افراد سودجو و کلاهبردار، اشخاص بی بضاعت و فاقد صلاحیت و اهلیت را اجیر می نمایند و حتی بدون حضور آنان در مراجع ثبت شرکت ها و صرفا از طریق تنظیم وکالت نامه های با حق توکیل بلاعزل، اقدام به ثبت شرکت نموده و از اشخاص مذکور در سمت های مدیرعامل، رئیس هیات مدیره یا نایب رئیس استفاده می نمایند; بدون اینکه آن اشخاص خودشان اطلاعی از موضوع داشته باشند.

ثبت شرکت به این صورت به این منظور انجام می شود که امکان شناسایی صاحبان واقعی درآمد میسر نباشد و نهایتا فرار از پرداخت مالیات انجام می شود.

به دلیل خلاهای قانونی، رویه های غلط موجود و سایر عوامل، ثبت اینگونه شرکت ها در سال های گذشته رشد قارچ گونه داشته است.

وی به کسانی که به این صورت اقدام به ثبت شرکت می کنند هشدار داد و گفت که با رصد و اقدامات گسترده از طریق سامانه ها و بانک های اطلاعاتی، اینگونه شرکت ها و عوامل سوء استفاده کننده از آن، شناسایی و از طریق مراجع قضایی تحت تعقیب قضایی قرار می گیرند.

 

سایر موارد

سایر خبرها

چه کسانی مشمول پرداخت ۴ درصد مالیات نمی شوند
گروه نرم افزار حسابداری و اتوماسیون اداری ارگس - ....
نرم افزار حسابداری و کالای قاچاق صنف رایانه
گروه نرم افزار حسابداری و اتوماسیون اداری ارگس - ....
آخرین آپدیت نرم افزار حسابداری باتیز 248
گروه و اتوماسیون اداری ارگس - آخرین آپدیت باتیز....
برون‌سپاری خدمات حسابداری در زمان همه‌گیری ویروس کرونا
خدمات حسابداری و نرم افزاری را می توان به راحتی بر....
خلاصه اخبار اقتصادی امروز 11 مرداد ماه 99
ورود ۷۰ هزار میلیاردتومان به بورس از ابتدای سال ۹۹....
نقش صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران در اقتصاد کشور
صندوق حمایت از پژوهشگران معاونت علمی ریاست جمهوری ....