• پشتیبانی فنی شنبه تا چهار شنبه ساعات 10 صبح تا 17 عصر
  • 09212822359 , 09361759294
  • 02188824296 , 02188867618

سوالات متداول

بسم الله الرحمن الرحیم

پاسخ به سوالات متداول(FAQ)

سوال:

هنگامی که نمی توان در نرم افزار حسابداری باتیز فاکتورهای فروش را دید باید چه کرد؟

پاسخ:

دیدن فاکتور های فروش مستلزم وجود 3مورد است:

1)دسترسی به انبار

2)دسترسی به شعب فروش

3)دسترسی به فاکتور های فروشی که باقی کاربران ثبت کرده اند

برای مورد اول به قسمت انبار ، تعریف انبار رفته و روی انبار کلیک کرده ،اگر اسم کاربر مورد نظر در قسمت پایین وجود نداشت از قسمت کاربر جدید اسم شخص مورد نظر را یافته و اضافه می کنیم.

برای مورد دوم به قسمت بازرگانی و فروش ،سیستم فروش رفته واز آنجا به تنظیمات شعب فروش رفته و اگر اسم شخص مورد نظر وجود نداشت از قسمت کاربر جدید آن را یافته و اضافه می کنیم.

برای مورد سوم به قسمت ابزارها و امکانات ،کاربران و سطوح دسترسی رفته و این قسمت را بر اساس نام شخص مورد نظر تنظیم کرده و اینگونه شخص قابلیت دیدن و دسترسی به فاکتورهای فروش را خواهد داشت.

در حالت عادی شماره فاکتور قابل تغییر نیست و برای رفع این مشکل باید به قسمت بازرگانی و فروش،سیستم فروش وسپس قسمت تنظیمات فروش با کد 111 مراجعه و در قسمت سمت راست با گذاشتن تیک در کنار گزینه امکان تغییر شماره فاکتور، می توانیم از این به بعد شماره فاکتورها را تغییر دهیم.

یکی از خطاهایی که کاربران نرم افزار حسابداری باتیز در اوایل کار با آن مواجه می شوند این خطا است. یعنی کاربر زمانی که میخواهد فاکتور فروش جدیدی در نرم افزار جامع مالی اداری باتیز ثبت کند به مشکل برخورد می کند. مشکل در زمان ثبت فاکتور فروش ، می تواند چندین منبع داشته باشد ولی ما در اینجا فقط آن قسمتی را بررسی می کنیم که در زمان زدن کلید جدید رخ می دهد.

اگر در زمان زدن کلید جدید در فاکتور فروش پیغام خطا دریافت می کنید موارد زیر را چک کنید.

1- تنظیمات پیش فرض 

این منو در قسمت بازرگانی فروش ==> سیستم فروش ==> اطلاعات پایه قرار دارد. در این قسمت هر کاربر یک سری تنظیمات پیش فرض برای خود انجام می دهد که در زمان ثبت فاکتور فروش و خرید و ... کاربرد دارد. تنظیمات پیش فرض فروش در قسمت راهنمای جامع نرم افزار حسابداری باتیز آمده است و در اینجا آنرا شرح نمی دهیم.

فقط باید بدانید که اگر تنظیمات پیش فرض را انجام نداده باشید در زمان کلیک دکمه جدید در فاکتور فروش با خطا مواجه خواهید شد. تنظیمات پیش فرض به ازای هر کاربر باید جداگانه تنظیم شود.

 

2- تنظیمات سند فروش

اگر این مورد را هم انجام نداده باشید آنگاه نمی توانید فاکتور فروش ثبت کنید. این مورد جزء وظایف مدیر مالی و یا رئیس حسابداری شرکت است که این مورد را انجام دهد. زیرا در نرم افزار باتیز ، نحوه صدور سند فاکتور فروش در قسمت تنظیمات سند فروش مشخص می شود. برای انجام تنظیمات سند فروش می توانید از منوی بازرگانی و فروش ==> سیستم فروش ==> قسمت اطلاعات پایه این تنظیمات را انجام دهید.