رونق تجارت و بانکداری الکترونیکی در پساکرونا

رونق تجارت و بانکداری الکترونیکی در پساکرونا

با وجود تضعیف برخی مشاغل از زمان شیوع کرونا، اما حوزه هایی همچون تجارت و بانکداری الکترونیکی در این برهه و پساکرونا رونق دارند.
رونق تجارت و بانکداری الکترونیکی در پساکرونا
-

محمد جعفری در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در ایران قبل از کرونا تاحدودی مشاغل نیمه مدرن و نیمه سنتی داشتیم که بخشی از این فعالیت ها دیگر نخواهد بود  و فعالیت های جدید نیز به شکل سنتی شکل نمی گیرد که بدون شک با علم و فناوری روز پیش می روند.

به گزارش ارگس از ایرنا : فعالیت هایی همانند تجارت الکترونیک و آموزش الکترونیک را نمی توان جزیره ای انجام داد و وابستگی آنها به بیرون از مرزها به شدت زیاد است و افراد می توانند در خانه خود یک کار اقتصادی انجام دهند، البته بانکداری الکترونیک نیزرونق می گیرد.

وی تصریح کرد: حتی اگر واکسن کرونا هم کشف شود ، در آینده با پدیده هایی مثل کرونا ویروس روبرو خواهیم بود  و بنابراین مصائب دیگری خواهیم داشت. 

به گزارش ارگس ، بنابراین باید این آمادگی وجود داشته باشد ، که هر زمان با چنین پدیده هایی مواجه شدیم ، عکس العمل مناسب نشان دهیم. این یعنی اینکه ما باید زیر ساخت های ارتباط الکترونیک را در کشور تقویت کنیم.

این استاد اقتصاد گفت: در ایران برای یک کار باید به چندین اداره مراجعه کنیم که این امر از قبل در کشورهای توسعه یافته نبود و شهروندان در خانه خود بسیاری از این کارها را انجام داده و از این فضای غیرحضوری استفاده کردند.

این استاد دانشگاه در خصوص تاثیر و تغییرات شیوع کرونا گفت: همه گیری کرونا تغییرات بسیاری در جهان داشت و برخی مشاغل بطور جدی آسیب دیدند که از جمله می توان به کسب و کارهایی که درآمد آنها حاصل از بازار است اشاره کرد.

وی ادامه داد: ۴۰ میلیون نفر در آمریکا برای دریافت بیمه بیکاری ثبت نام کرده اند و بر اساس اطلاعات داده شده حدود ۱۰ درصد جمعیت این کشور بیکار شده اند که با احتساب بازنشستگان، دانش آموزان و دانشجویان می توان گفت بیش از ۵۰ درصد جمعیت آمریکا بیکاری ناشی از کرونا دارند.

این در حالی است که کسب و کارهای الکترونیکی مثل فروشگاههای اینترنتی و آموزش های آنلاین حتی رشد هم داشته اند. خیلی از کسب و کارها کارمندان خود را اخراج کرده اند ولی با نگاهی اجمالی به فروشگاههایی مثل آمازون و دیجی کالا می بینیم که این فروشگاهها حتی نیروی جدید هم استخدام کرده اند.

وی در باره بحران زایی ویروس کرونا گفت: کرونا به طور قطع بحران زا می باشد و نمود آن در رکود، بیکاری و تعطیلی بسیاری از مشاغل آشکار شده است.

جعفری تصریح کرد: این شرکت ها  سریع و در کوتاه مدت به روند گذشته برمی گردند اما روند پایدار توسعه خود با شیوه های جدید  در پیش می گیرند.

 

سایر موارد

سایر خبرها

آخرین آپدیت نرم افزار حسابداری باتیز 248
گروه و اتوماسیون اداری ارگس - آخرین آپدیت باتیز....
نرم افزار bpms و نقش آن در افزایش بازدهی مدیریت کسب وکار
ارگس - هر روز اخبار جدیدی درباره تازه های فناوری ا....
ویندوز ایکس پی و نسخه بعدی نرم افزار حسابداری باتیز
نسخه بعدی نرم افزار حسابداری باتیز با ویندوز ایکس ....
ایران در نمایشگاه اینفوکام خاورمیانه
گروه نرم افزار حسابداری و اتوماسیون اداری ارگس - ....
فیلم های آموزشی روی سایت آپارات
گروه باتیز - فیلم های آموزشی روی سایت آپارات....
افزايش درآمد مالياتي در سال آینده
جلسه ستاد بودجه هزار و چهارصد تحت عنوان «بخشنامه ب....